PRACOWNIA RTG

W 2019 roku uruchomiona została Pracownia RTG w naszej placówce. Wykonujemy zdjęcia RTG pacjentów na miejscu, co zapewnia szybką i bezpośrednią diagnostykę w ciągu jednej wizyty u specjalisty.

Posiadamy wysokiej klasy sprzęt firmy Agfa, gwarantujący znakomitą jakość obrazowanych struktur anatomicznych oraz wewnętrzny system przekazywania obrazów, dzięki czemu nasi lekarze mają dostęp do wykonanych badań zarówno w gabinecie poradni oraz na oddziale szpitalnym. Ponadto pacjent otrzymuje własną kopię badania na płycie CD, którą można otworzyć na dowolnym komputerze bez konieczności instalowania specjalnego oprogramowania.
Nasze badania cechują się wysoką jakością dzięki cyfrowej obróbce obrazu, co pozwala również na zmniejszenie dawki promieniowania jaką otrzymuje pacjent podczas badania.

Do naszego zespołu należy wykwalifikowany personel odpowiedzialny za wykonywanie procedur radiologicznych z należytą starannością. Od początku istnienia pracowni współpracujemy z elektroradiologiem Kacprem Fibichem, który doświadczenie zdobywał w Szpitalu w Ostrowie Wielkopolskim w Zakładzie Diagnostyki Obrazowej, Pracowni Tomografii Komputerowej i Pracowni Hemodynamiki oraz w Kaliszu w Wielkopolskim Centrum Onkologii.
Pracownia znajduje się na parterze budynku obok oddziału szpitalnego oraz gabinetu USG.

Personel:
Specjalista radiolog lek. Paweł Mencel
Elektroradiolog Kacper Fibich
Rejestracja telefoniczna:
(62) 720 55 55